top of page
מהי התועלת שאפשר להפיק מ 'Transformational Breath' – 'לנשום לשם שינוי לטובה'?

לא מדובר בתועלת אחת אלא בתועלות רבות; שיפור ניכר בבריאות הגוף, החלמת 'פצעי הנפש' וחיזוק היכולת המנטאלית הם בין התועלות שהכי קל להבחין בהן. אך לא רק תועלות פיזיות יורגשו, שכן רבים שהתנסו בשיטה גילו חיזוק בקשר עם הצד הרוחני שלהם תוך שהם מפתחים מודעות רבה יותר לנשימתם ולעצמם. העובדות מדברות בעד עצמן - אימון בשיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' יפתח את חייך וימלא אותם בבריאות טובה יותר, בסיפוק ובהנאה.

במה שונה שיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' משיטות אחרות?

שיטה זו משלבת את מיטב המרכיבים של שיטות דומות אחרות ולכן נחשבת ליעילה כל כך. הטכניקה של 'לנשום לשם שינוי לטובה' מבטיחה לכל המתרגלים אותה להגיע בדרך המהירה והאמינה ביותר לחוויית שיפור מבחינת גופנית, רגשית, מנטלית ורוחנית. בנוסף, מומחי השיטה קובעים כי הינה בסיס חשוב לחיזוק טכניקות נשימה מהנות אחרות.


מי המציא/ה את השיטה?

לאורך שלושה עשורים ד"ר ג'ודית קרביץ פיתחה שיטה שנקראת '
Transformational Breath' או בגרסתה העברית - 'לנשום לשם שינוי לטובה', שיטה שעזרה לה להירפא ממחלת הסרטן. הכשרות מקיפות שעברה וניסיון רב שרכשה בהוראת היוגה ו'לידה מחדש' הפכו את ד"ר קרביץ למומחית בעלת שם עולמי בטכניקת נשימה מוצלחת זו. עבודתה ותוצאותיה המרשימות השפיעו על מיליוני אנשים ביותר מ - 32 מדינות שלמדו לנשום באופן שמספק איכות חיים גבוהה יותר, להחלים ממחלות ולהשתחרר ממועקות ללא תופעות לוואי שליליות.

כיצד השיטה פועלת הלכה למעשה?

במהלך התרגול אשתמש בתנועות עדינות, טכניקות רטט קול ואמירות חיוביות פשוטות ובסיסיות במטרה להביא אותך לדפוס נשימה דמוי-גל שנקרא 'נשימה מעגלית מלאה'. דפוס נשימה זה גורם להפעלת תדירות גבוהה יותר של רטט אלקטרומגנטי העובר בכל הגוף ומשפיע גם על המחשבה. לפי עיקרון מדעי המכונה 'Entrainment' (העברה, עלייה), דפוסי אנרגיה בתדר נמוך מתרוממים ומשתנים כאשר הם משתלבים במצבי אנרגיה בתדרים גבוהים יותר. תהליך זה משחרר חסימות בתוך מערכות האנרגיה בגוף ומסייע לתחושת שחרור ולהחלמה פיזית ונפשית.

האם ניתן למצוא דמיון בין שיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' לבין דפוסי נשימה על פי היוגה?

ביוגה משתמשים בנשימת בטן עמוקה כדי לתמוך במתיחות ובתנוחות מסוימות של הגוף. אנשים שמתאמנים בנשימות על פי יוגה מתורגלים לשלוט בנשיפה, אך אם הם ממשיכים לנשום כך לאורך כל היום, הם יוצרים מתח וחוסמים את האנרגיה במקלעת השמש (מערכת העצבים המסועפת הנמצאת באזור הסרעפת, הנקראת גם(Celiac Plexus . חיוני ביותר לאפשר הרפיה מלאה לאותם שרירים כדי לשחרר זרימה חופשית של אנרגיה, במקביל לשליטה הנדרשת ביוגה.

שיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' לא מחליפה את תרגול וחיזוק הגוף אותם מספקים תרגילי היוגה, ובאותה נשימה מביאה לתוצאות שונות מיוגה והופכת את תרגולה לפעילות מהנה ויעילה יותר.

מספרים ששיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' היא חוויה, תוכלי להסביר מהי אותה חוויה?

החוויה שאנשים חשים במהלך תרגול השיטה משתנה מאדם לאדם. יש שחווים תחושות של אושר ואפילו הרפתקאות מיסטיות, אחרים חווים רגשות שהיו טמונים עמוק בתוכם ועוברים תהליך של אינטגרציה וריפוי. עקצוץ ויובש זמני בפה הן תופעות שרבים חשים במהלך התהליך החוויתי שמאפשר להם לא רק לנשום כראוי אלא גם לשחרר ולרפא מכאובים.

לגוף יש יכולת ריפוי טבעית. האם טכניקת נשימה זו מסייעת לה?

אכן לכולנו יש כוח ריפוי ייחודי. גופך הוא המרפא, השיטה משמשת כ'סייעת'. האחריות היחידה שמוטלת עליך היא להתאמן ולהאמין בפוטנציאל הריפוי העצמי שלך. ניסיוני מלמדני שגם כשקשה לך להאמין, מתרחשים בך ניסים רפואיים כל הזמן. כוח הריפוי באמצעות הנשימה שלך הוא בלתי מוגבל. ד"ר קרביץ, מייסדת השיטה, אף ריפאה את עצמה מסרטן על ידי שימוש בטכניקות נשימה מתוך מודעות מסוג זה. שיטה זו מאפשרת ריפוי פיזי מקיף אך גם, ולפעמים בעיקר, ריפוי רוחני. אנשים המתרגלים שיטה זו עוברים שינויים דרמטיים ברמות שונות, לעיתים לאחר פגישת תרגול אחת בלבד, וכל זאת הודות לסיוע הרב שמספקת השיטה לכוח הריפוי המצוי בגופך ובנפשך.

האם בכלל מותר לאנשים הסובלים מבעיות בריאות לתרגל את הטכניקה?

קשת רחבה מאוד של בעיות בריאות מקבלת מענה באמצעות 'לנשום לשם שינוי לטובה'. למעשה, בשלב מתקדם של הכשרת מאמני השיטה, ד"ר קרביץ מלמדת כיצד לעבוד עם אנשים שאינם בריאים. לכן כבר בתחילת האימון חשוב ליידע אותי אודות מצב בריאותך. עם זאת, תמיד מומלץ לקבל חוות דעת רפואית מהרופא המטפל בך.

האם מותר לנשים בהריון לתרגל את 'לנשום לשם שינוי לטובה'?

זה שנים שמיילדות, רופאים ואימהות מדווחים על התועלת הרבה של השיטה, גם עבור האם וגם עבור היילוד. החדרת חמצן לתוך הגוף ההריוני היא דבר חיוני ביותר, שכן האם והעובר זקוקים לחמצן באיכות טובה ובכמויות מספיקות במהלך ההיריון. ככל שההיריון מתקדם, העובר משפיע על מערכת הנשימה ומקשה על האם. טכניקה זו מאפשרת למערכת הנשימה לפצות את עצמה ולמלא את הגוף בחמצן וביכולות החלמה משופרות. גם בשלב צירי הלידה, השימוש בנשימה משולבת עוזר לשלב ולאחד את עוצמת התחושות הכרוכה בתהליך זה.

במה ניתן לטפל באמצעות שיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה'?

תחומים רבים ומגוונים ביניהם: שליטה בכאב. טיפול בסרטן. ריפוי פוביות (פחדים). הפחתת לחץ. טיפול בהפסקות נשימה (Apena). החלמה מתשישות כרונית. טיפול באסטמה. מניעת התקפי חרדה או הפחתתם. טיפול בתופעות דיכאון. שיפור המצב הגופני והנפשי לסובלים מפוסט טראומה או הלם קרב. הפחתת כאבי מיגרנה. טיפול בבעיות לב. טיפול במחלות נשימה. גמילה מהתמכרויות. טיפול בבעיות עיכול. עזרה ותמיכה לקראת לידה ובמהלך לידה. טיפול בעקרות. הפחתת כאבים וטיפול בתסמונת קדם וסתית (Pms).

באילו תחומים ניתן לחוש הקלה בעקבות התרגול ב'לנשום לשם שינוי לטובה'?

באמצעות שיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' אנחנו נוגעים ברגשות העמוקים ביותר. אנשים המתרגלים בקביעות את השיטה עשויים לחוות שחרור מבעיות ומעניינים טורדים רבים. המקור לכל ריפוי ולכל פתרון מצוי בתוכך ומגיע מהחיבור בינך לבין מה שמכונה 'האני הגבוה' שלך (קרי הנשמה). בכוחה של המחשבה והרגשות שרוחשים בך ליצור תסמינים ומצבים גופניים ששיטה זו מאפשרת להשפיע עליהם לטובה ולעיתים אף לשנותם קליל.

האם התועלת בשיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' שונה מזו המושגת על ידי התעמלות גופנית?

'לנשום לשם שינוי לטובה' היא שיטה שטומנת בחובה תועלות הדומות בחלקן לאלו המושגות על ידי התעמלות, אך השיטה אינה מהווה תחליף לפעילות גופנית במתכונת קבועה. באותה נשימה, התעמלות גופנית אינה מספקת לגופנו את מכלול ההטבות הנובעות מתרגול 'לנשום לשם שינוי לטובה', מכיוון שבפעילות גופנית הגוף אינו דורש את מלוא ההכוונה והאנרגיה הנוצרים במהלך תרגולי הנשימות.

עצם פעולת הנשימה הסיבובית מחוללת אנרגיה, הנשארת זמינה לריפוי היבטים שונים בגוף במחשבה וברוח, בהתאם לכוונתך בשעת התרגול. בדרך כלל, לאחר שהנשימה נפתחת, מתחולל שינוי מהותי באנרגיות הגוף, המחשבה והרוח, ואז הרבה יותר קל לבצע תרגילי התעמלות אירובית ופעילויות אחרות המפעילות את הנשימה.

בקרב רוב האנשים המתעמלים בקביעות, הנשימה לא פתוחה ולכן נוצר בגופם מתח ומאמץ יתר בניסיון להעניק לגוף את החמצן הדרוש לו. לפעמים הנשימה הנדרשת לגוף כאשר הוא מתאמץ עלולה להעלות רגשות ותחושות לא נעימות מן התת מודע. רוב האנשים עוצרים את הנשימה תוך כדי התעמלות, מבלי משים, וזאת כדי למנוע מעצמם את המודעות לגבי רגשות לא נעימים אלו. ברגע שהתחולל שינוי באותם רגשות ומנגנון הנשימה נפתח, הנטייה להתנגד להתעמלות נוטה להעלם. וכך, הודות לשיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה', הקפדה על משטר התעמלות קבוע יכולה להפוך למציאות נעימה ומהנה יותר.

כיצד משפיעה טכניקת 'לנשום לשם שינוי לטובה' על הרגשות?

התהליך עשוי לעורר ולהעלות רגשות מודחקים ולהביא לפתרונם. במהלך התרגול, עשויים לחוש שמחה, עצב או כל רגש מודחק אחר. הסיבה לכך היא שתרגול נשימות בשיטת 'לנשום לשם שינוי לטובה' מעודד עליה של דפוסי אנרגיה ברטט נמוך אל מצבי רטט גבוה יותר. תחושות שליליות שחשת בעבר, שעדיין מצויות בזיכרון ואף בתאי הגוף, הופכות לעיתים קרובות לתחושות של השלמה והכרת טוב על כך שחווינו את המצב שהביא אותנו לתובנות ולתגובות הרגשיות המקוריות. אנשים שונים מדווחים על תחושות שונות, בהתאם לחוויות שצברו לאורך חייהם. יש המדווחים על תחושה חיובית יותר במצבם הרגשי ויש המספרים כי לאחר הטיפול חוו ירידה ברמת הלחץ.

אומרים שבאמצעות השיטה מגיעים למצב רוחני גבוה יותר, מהי אותה 'דרגה רוחנית'?

במשך אלפי שנה ידוע במזרח הרחוק כי הנשימה היא הנתיב המוביל את האדם אל אלוקיו. בדרגה השלישית של טכניקת הנשימה 'לנשום לשם שינוי לטובה', המכונה 'הדרגה הרוחנית', אנחנו משתמשים בנשימה כדי להתחבר באופן שלם יותר עם הרוח במטרה לבטא את טבענו הרוחני באופן שלם יותר. ככל שאנחנו ממשיכים לנקות ולהרחיק את השליליות מתוך התת מודע שלנו, נוצר פתח, או נתיב, המוביל אותנו אל מודעותנו הגבוהה יותר. תנועה זו מאפשרת לנו נגישות גדולה יותר לחלק המיסטי שבתוכנו ובתוך החיים עצמם. ככל שנתרגל יותר את הנשימות, כך נחווה יותר מהדרגה הרוחנית הגבוהה ואת האושר המצוי בחיי הרוח.

מהו הקשר בין "לנשום לשם שינוי לטובה" לבין צמיחה רוחנית?

ראשית חשוב להבין שחוויית 'לנשום לשם שינוי' אינה דורשת מהמשתתפים אמונה מסוימת, דתית או אחרת. הארגון שהוקם על ידי מייסדת השיטה אינו מקדם, מעודד או סותר כל מערכת אמונה דתית שהיא, אלא מאמץ ומקדם בברכה כל דרך שתביא את האדם להתחבר אל מקורותיו כדי להגיע לביטוי מלא של מהותו הרוחנית. ייתכן שבעקבות 'לנשום לשם שינוי' יחול שינוי במערכת האמונות שלך, אך גם יתכן שלא. הלכה למעשה, המתנסים בשיטה חשים האצה בתהליך צמיחתם הרוחנית - ככל שהמודעות שלהם הולכת ומתרחבת. בסופו של דבר, אמונותיו של האדם נוצרות ומשתנות על ידי החוויות שהוא עובר בחייו ומתוך התובנות שהוא מגיע אליהן. 'לנשום לשם שינוי לטובה' היא שיטה שמאיצה את התהליך הזה ומביאה את המתנסים בה ל'דרגה רוחנית' גבוהה יותר מאשר כשנכנסו אליה.
לפרטים ושאלות נוספות
אראלה רוסו
02-9913411
054-548225
bottom of page